Kalendarz wydarzeń

Ostatni miesiąc Listopad 2013 Następny miesiąc
N P W Ś C P S
week 43 1 2
week 45 3 4 5 6 7 8 9
week 46 10 11 12 13 14 15 16
week 47 17 18 19 20 21 22 23
week 48 24 25 26 27 28 29 30

Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counter Dzisiaj 973
mod_vvisit_counter Wczoraj 1615
mod_vvisit_counter W tym tygodniu 6345
mod_vvisit_counter Ostatni tydzień 19690
mod_vvisit_counter W tym miesiącu 20150
mod_vvisit_counter Ostatni miesiąc 40405
mod_vvisit_counter Wszyskich 240242
Visitors Counter

Zmień wygląd strony

siteground-j15-142


Designed by:
web hosting

Witamy na stronie Przedszkola w Tarnowcu!
Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy PDF Drukuj Email

s815 maja dzieci z grupy I i II udały się na wycieczkę do Centrum Zabawy i Nauki  „Simba” w Tarnowie. W kolorowej krainie dzieci spędziły środowe przedpołudnie na wesołej i bezpiecznej zabawie. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, basen wypełniony kolorowymi piłkami, siatki do wspinania i tunele. Dzieci bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością.

Więcej…
 
Poeci dzieciom PDF Drukuj Email

i19  maja w  naszym przedszkolu  odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Teatralnych Interpretacji Dziecięcych „Poeci Dzieciom” . Celami konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowania  literaturą dziecięcą ; odkrywanie i  kształtowanie zdolności  artystycznych dzieci,  rozwijanie  kreatywności,  wyobraźni  i  twórczego  myślenia.   W konkursie udział wzięło 16 dzieci z 9 przedszkoli . Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi. Jury oceniając  przygotowaną  przez   dziecko  interpretację   brało  pod  uwagę:

Więcej…
 
Edukacja ekologiczna PDF Drukuj Email

1e16 maja gościliśmy w naszym przedszkolu panie z Branżowej Organizacji Odzysku S.A. ,które przeprowadziły dla dzieci z dwóch starszych grup  lekcję ekologiczną pod hasłem „Odzyskujemy naturę”. Podczas zajęć szeroko omówione zostały zagadnienia dotyczące segregacji odpadów i recyklingu. Dzieci utrwaliły sobie wiedzę o tym  postępować z odpadami, poznały  zasady ekoetyki a także zapoznały  się z zagrożeniami jakie niesie ze sobą bezmyślność w obcowaniu z naturą.

Więcej…
 
Koncert edukacyjny "Ptasie plotki" PDF Drukuj Email

515 maja przedszkolaki z grupy III i IV uczestniczyły w koncercie edukacyjnym pt„Ptasie plotki”, który odbył się w Centrum Sztuki Mościce. Rok 2013 został w Polsce ogłoszony rokiem Witolda Lutosławskiego oraz Juliana Tuwima, stąd też koncert zorganizowany był na cześć obu twórców. Dla dzieci na scenie wystąpili  muzycy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Repertuar stanowiły utwory, do których Witold Lutosławski skomponował muzykę, teksty zaś napisał Julian Tuwim. W czasie koncertu dzieci usłyszały  takie tytuły, jak „Ptasie plotki", „Taniec", „Rok i bieda", „Kotek", „Idzie Grześ", „Rzeczka" i wiele innych. Celem koncertu było zetknięcie wrażliwości i otwartości najmłodszych z muzyką Lutosławskiego oraz przygotowanie młodych słuchaczy do świadomego odbioru muzyki.

Więcej…
 
Z wizytą u Strażaków PDF Drukuj Email

s1Gdy w remizie alarm wyje,
gdzieś się pali. Widać dym!
Zaraz auto z niej wyjeżdża
Ijo,ijo! Dzyń, dzyń, dzyń!

7 maja dzieci z grupy III i IV odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.  Przedszkolaki dowiedziały się jak wyposażony jest samochód strażacki, zobaczyły strażaków podczas ćwiczeń, oraz sprzęt jaki wykorzystują do akcji ratowniczych. Dzień był pełen wrażeń i z pewnością zapadnie na długo w pamięć, szczególnie chłopcom.

Więcej…
 
Wizyta Policjanta z psem PDF Drukuj Email

4tWe wtorkowe przedpołudnie  nasze przedszkole gościło policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Z funkcjonariuszami przybyły także pies policyjny. Policjanci udzielali dzieciom wskazówek jak należy zachować się w spotkaniu z nieznanym psem, jaką przyjąć postawę, by pies nie wyrządził krzywdy.
Taka lekcja bezpieczeństwa jest konieczna dla dzieci , które  w wielu przypadkach zbyt ufnie podchodzą do zwierząt.  Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się także o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić        w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń  m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
  • Dzień Flagi
  • Wycieczka do Promiennego Zamku
  • Wycieczka do Mościckiego Centrum Kultury
  • Urodzimki
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 31

Smyk Mały Ale Doskonały

Smyk Mały Ale Doskonały

2

Czwartek, 07 Listopad 2013

Ankieta

Najlepsza zabawa to:
 

Najnowsze na stronie

Nasze sukcesy

3.jpg

Reklamy

Do Przedszkola

Do Przedszkola

Źródło MEN

Aktualnie online

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości